Działanie

Stosowane obecnie w sieciach i instalacjach wysokiej klasy urządzenia i aparatura kontrolno-pomiarowa wymaga zapewnienia odpowiedniego stopnia czystości medium, który warunkuje prawidłową i bezawaryjną pracę tych urządzeń. Duży procent zanieczyszczeń mechanicznych w sieciach stanowią cząstki ferromagnetyczne jako zanieczszczenia pomontażowe oraz produkty korozji rur, osady typu kamienia kotłowego czy też korozyjno-osadotwórcze, które dostają się do obiegu w postaci drobnoziarnistych zanieczyszczeń o właściwościach magnetycznych. Usuwanie tych zanieczyszczeń metodami tradycyjnymi jest mało skuteczne.

Konstrukcja MAGNETOFILTRÓW zapewnia dwuetapowość filtracji - mechaniczną i magnetyczną. Wpływające medium (woda ciepłownicza lub inne) poddawane jest oddziaływaniu w całej swej objętości odpowiednio dobranemu, do danego przpływu i asortymentu, polu magnetycznemu wytworzonemu w specjalnie skonstruowanym stosie magnetyczno-pułapkowym. Wszystkie cząstki, nawet mikronowej wielkości, znajdujące się w medium i posiadające cechy ferromagnetyczne z zaindukowanym momentem dipolowym orientują się w kierunku sił pola magnetycznego o narastającej wartości i zostają złapane w odpowiednio skonstruowane segmenty pułapek, gdzie są z dużą siłą utrzymywane i redukowane z objętości cieczy. Oczyszona z nich ciecz przetłaczana jest przez siatkowy wkład filtracyjny, na którym odbywa się filtracja pozostałych osadów, które zbierają się w pojemniku osadowym.

Czyszczenie odbywa się poprzez odkręcenie dolnej pokrywy magnetofiltra i spuszczenie osadów oraz wyczyszczenu pułapek magnetycznych przy użyciu silnego strumienia wody.

Uwaga ! Nie należy demontować układu magnetycznego, gdyż niewłaściwe złożenie, zmieni jego parametry magnetyczne!

Masz pytania?

Napisz

biuro@wiga.sosnowiec.pl

Wyślij fax

fax 32 291 75 81

Zadzwoń

tel. 602 323 112